Zanurz się w fascynujący świat nauki!

Zapraszamy na 1. Kaliski Festiwal Nauki i inne działania organizowane w ramach Kaliskiego Tygodnia Nauki

Odpowiadamy na potrzeby młodych ludzi, bo to oni coraz częściej nas pytają o inną stronę edukacji, tą która jest kreatywna i innowacyjna, która wskazuje im kierunek przyszłej aktywności zawodowej. Dlatego dla nas jest ważne by połączyć edukacje na poziomie podstawowym, średnim oraz wyższym z biznesem. Dziękuje współorganizatorom wydarzenia, czyli Uniwersytetowi oraz naszym Partnerom, że wspólnie patrzymy w jednym kierunku, że działamy dla młodego pokolenia – powiedział Krystian Kinastowski Prezydent Miasta Kalisza. Obserwujemy, że młodzież poszukuje dotyku, doświadczeń, spotkań, komunikacji, rozmów. Szuka swojego mentora, swojego mistrza i chce się przy nim rozwijać. Wszelkie inne wiadomości i treści jest w stanie znaleźć w Internecie, książkach – powiedział Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza podczas konferencji zapowiadającej imprezę.
– Na uczestników Festiwalu czekać będą ciekawe i innowacyjne doświadczenia oraz eksperymenty – podkreślił wiceprezydent – Wydarzenie pomoże wskazać młodym ludziom, gdzie mogą kierować swoje ambicje, ale także przedstawi rynek, bo jest on bardzo szeroki i potrzebuje specjalistów. I my tych specjalistów musimy od początku szkolić – dodał.

Wydarzenie jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich chętnych, jednak przygotowane przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych i średnich. Już dziś zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 21 marca 2024 r. na Kampusie Uniwersytetu Kaliskiego ul. Poznańska 201-205.

Miasto Kalisz we współpracy z Uniwersytetem Kaliskim, organizuje festiwal gwarantujący niezapomniane wrażenia dla wszystkich pasjonatów nauki! Partnerami działań są:

- Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu

- Wielkopolski Klaster Lotniczy

- Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza

- Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych w Kaliszu

- Związek Rzemieślników Cechowych w Kaliszu

- Regionalna Izba Gospodarcza w Kaliszu

- Powiat Kaliski - Starostwo Powiatowe w Kaliszu

- Archiwum Państwowe w Kaliszu.

W ramach Kaliskiego Festiwalu Nauki zostały przygotowane m.in.:

- Interaktywne Pokazy Naukowe: Odkrywaj tajniki nauki poprzez fascynujące prezentacje i pokazy, które rozbudzą Twoją ciekawość.

- Strefa Innowacji: Poznaj najnowsze osiągnięcia technologii i innowacyjnych projektów prezentowanych przez wiodące instytucje naukowe.

- Spotkania z Ekspertami: Miej szansę porozmawiać z renomowanymi naukowcami i ekspertami, którzy podzielą się swoją pasją i wiedzą.

- Atmosfera Kreatywności: Festiwal to nie tylko nauka, to również spotkanie ludzi z pasją. Dołącz do społeczności zainteresowanej rozwijaniem się intelektualnie i kreatywnie!

Zapisy na wydarzenia Festiwalowe ruszą od 21.02.2024 r. Formularz rejestracyjny oraz szczegółowy regulamin znajdą Państwo tutaj Formularz

Wydarzenia towarzyszące w ramach Kaliskich Dni Nauki:

- wtorek, 19.03.2024r. Kaliski Dzień Młodego Biznesu działania organizowane przez Cechy i RIG, w tym między innymi pokazy filmów Lokalni Legendarni i Od montera do inżyniera; debaty prowadzone z przedsiębiorcami przez Młodzieżową Radę Miasta Kalisza

- środa, 20.03.2024r. Warsztaty z doradztwa zawodowego prowadzone dla nauczycieli działania organizowane przez CWRKDiZ w Kaliszu we współpracy z Uniwersytetem Kaliskim, prezentacja Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych UK ul. Kaszubska

- środa, 20.03.2024r. godz. 12.00 wspólne odtańczenie Walca Barbary na Głównym Rynku wspólne zatańczenie walca w ramach obchodów Roku Marii Dąbrowskiej

- piątek, 22.03.2024r. godz. 9.00-17.00 drzwi otwarte w kaliskich szkołach średnich i na Uniwersytecie Kaliskim

21 i 22.03.2024r. dla uczniów i młodzieży – wszystkich, którzy okażą legitymacje szkolną i bilet wstępu na Kaliski Festiwal Nauki obowiązywać będzie bezpłatna komunikacja miejska (KLA) w ramach istniejących linii (również dla uczniów spoza Kalisza).